Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sonda
Czy według Ciebie inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną jest opłacalna?
Produkt dnia
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
14 999,00 zł
szt.
Waluty

NASZE ODDZIAŁY

Możesz wybrać także inną formę kontaktu. Poniżej znajduje się mapa naszych oddziałów. Wybierz swoje województwo i zadzwoń lub napisz maila bezpośrednio do swojego oddziału.

Sławomir
Tel. 501 786 882
e-mail: sgora@pgreen.com.pl
Województwo: zachodnio-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie
Arkadiusz
Tel. 602 364 748
e-mail: arek@pgreen.com.pl
Województwo: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warminsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie
Krystian
Tel. 690 485 324
e-mail: k.korycik@pgreen.com.pl
Województwo: śląskie, małopolskie, podkarpackie
Tadeusz
Tel. 576 008 848
e-mail: t.lodyga@pgreen.com.pl
Województwo: dolnośląskie, opolskie, świętokrzyskie, łódzkie
Karolina
Tel. 538 408 363
e-mail: karolina@pgreen.com.pl
Województwo: lubelskie

ZACHODNIO-POMORSKIE - Sławomir Góra - Tel. 501 786 882 WIELKOPOLSKIE - Sławomir Góra - Tel. 501 786 882 LUBUSKIE - Sławomir Góra - Tel. 501 786 882 MAZOWIECKIE - Arkadiusz Sząszor - tel. 602 364 748 PODLASKIE - Arkadiusz Sząszor - tel. 602 364 748 POMORSKIE - Arkadiusz Sząszor - tel. 602 364 748 WARMIŃSKO-MAZURSKIE - Arkadiusz Sząszor - tel. 602 364 748 KUJAWSKO-POMORSKIE - Arkadiusz Sząszor - tel. 602 364 748 MAŁOPOLSKIE - Krystian Korycik - Tel. 690 485 324 PODLASKIE - Krystian Korycik - Tel. 690 485 324 ŚLĄSKIE - Krystian Korycik - Tel. 690 485 324 ŚWIĘTOKRZYSKIE - Tadeusz Łodyga - Tel. 576 008 848 ŁÓDZKIE - Tadeusz Łodyga - Tel. 576 008 848 DOLNOŚLĄSKIE - Tadeusz Łodyga - Tel. 576 008 848 OPOLSKIE - Tadeusz Łodyga - Tel. 576 008 848 LUBELSKIE - Karolina - Tel. 538 306 422Jesteś zainteresowany budową instalacji fotowoltaicznej?

Wypełnij poniższe pola. Dzięki danym z formularza zaprojektujemy instalację fotowoltaiczną dostosowaną do Twoich potrzeb.

NOWE PRZEPISY OZE - WNIOSKI
NOWE PRZEPISY OZE - WNIOSKI

Witajcie! Po miesiącach doświadczeń z nowymi przepisami OZE, z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że nowelizacja ustawy OZE z lipca 2016 była bardzo potrzebna. I że faktycznie działa.

1. Uprościła i ujednoliciła zasady rozliczania zielonej energii z pv.
2. Podłączenie mikroinstalacji przebiega szybciej, sprawniej.
3. Likwiduje zbędne raportowanie danych do ZE przez inwestora.
4. Rozliczanie w systemie opustów 0,8 sprawia, że instalacja ma szansę zwrócić się po 7-8 latach.

Co prawda w nowym systemie netmeteringu nie uniknie się opłat stałych, które musimy po prostu płacić bez względu na to czy mamy, czy nie mamy instalacji pv, ale łatwiej jest dopasować moc instalacji do własnego zapotrzebowania na energię elektryczną w taki sposób, aby poza opłatami stałymi zniwelować rachunki za prąd praktycznie do 0,00 zł. W ten sposób, zamiast płacić rachunki za prąd, spłacamy własną inwestycję.

czytaj całość »
ILE PRĄDU WYPRODUKUJE TWOJA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

     wydajność paneli fotowoltaicznych

      Jak wszyscy wiemy, wydajność paneli fotowoltaicznych zależy między innymi od poziomu nasłonecznienia, temperatury i przejrzystości powietrza, pory dnia i roku. W dużej mierze wydajność zależy także od jakości samych paneli fotowoltaicznych, kąta ich nachylenia i strony świata, w którą jest skierowana nasza instalacja fotowoltaiczna

      Najlepszym możliwym kierunkiem nachylenia jest strona południowa, a najbardziej optymalnym kątem nachylenia jest kąt około 35 stopni. Jeśli więc mamy dach skierowany pod kątem 30-40 stopni w stronę południową, możemy przyjąć, że nasza instalacja fotowoltaiczna osiągnie możliwie najlepsze uzyski.

     Statystycznie przyjmuje się, że średnia wydajność pracy instalacji fotowoltaicznych w Polsce w optymalnych warunkach wynosi około 95%. Oznacza to, że każdy 1 KW mocy naszej instalacji wyprodukuje około 950 kwh prądu rocznie. Co jednak wtedy, gdy nasz dach ma nachylenie 20 albo 45 stopni? Co w przypadku, gdy dach nie jest skierowany idealnie na południe lub skierowany jest na wschód i zachód??

     Precyzyjną odpowiedź na te ważne pytania dostarcza powyższa tabela wydajności pracy względem stron świata i kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do analizowania swoich dachów i prognozowania uzysków :)

Nowelizacja ustawy o OZE z 1 lipca 2016 i nowe przepisy dla prosumentów - WYJAŚNIENIE NOWYCH ZASAD NETMETERINGU
Nowelizacja ustawy o OZE z 1 lipca 2016 i nowe przepisy dla prosumentów - WYJAŚNIENIE NOWYCH ZASAD NETMETERINGU

Nowelizacja ustawy o OZE weszła w życie i... jest całkiem niezła. Rozwiązano i doprecyzowane wiele kwestii, które w poprzednim systemie budziły kontrowersje i działały na niekorzyść właścicieli elektrowni fotowoltaicznych. Ale jest też kilka minusów. Co zatem czeka PROSUMENTÓW w nowym systemie?

Nowa definicja Prosumenta:

Prosument – odbiorca końcowy dokonujący zakupu energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji w celu jej zużycia na potrzeby własne, niezwiązane z wykonywaną działalnością gospodarczą regulowaną ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 584, z późn. zm.2)), zwaną dalej „ustawą o swobodzie działalności gospodarczej”;

Komentarz: definicja Prosumenta oprócz osób fizycznych obejmuje również inne podmioty (np. jednostki publiczne, kościoły i inne), które nie wykonują działalności gospodarczej, lub wykonują działalność, ale instalacja będzie wykorzystana na cele prywatne nie związane z działalnością gospodarczą (np. osoba fizyczna prowadząca działalność montuje instalację w budynku mieszkalnym nie związanym z działalnością gospodarczą). Prosument misi mieć umowę z energetyką w postaci umowy kompleksowej.

czytaj całość »
Inwestycja w panele fotowoltaiczne rentownym sposobem na lokowanie oszczędności

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na zakup zestawu paneli fotowoltaicznych. Jak długo będziemy musieli czekać aż zwróci nam się inwestycja? Czy kiedykolwiek na niej zarobimy? A może lepiej zainwestować pieniądze w zupełnie coś innego?

Poniżej udowadniamy, że inwestycja w fotowoltaikę to w tej chwili jedna z najlepszych możliwych inwestycji. Zwraca się nawet w 8 lat i jest całkowicie bezpieczna.

Obliczymy to na poniższym przykładzie:

Załóżmy, że:
- Zainwestujemy w elektrownię słoneczną trójfazową 6 KW - 30 800 zł brutto
- Roczne zużywamy - 4 500 kilowatogodzin energii elektrycznej (375 kwh miesięcznie)
- Roczna produkcja energii z naszego zestawu paneli słonecznych wynosi - 5 500 kilowatogodzin
- W ciągu dnia zużywamy tylko 35% naszej produkcji, gdyż najczęściej w tygodniu nie ma nas w domu w ciągu dnia. Wtedy prąd jest potrzebny aby zasilić np. lodówkę i sprzęt rtv na tzw. czuwaniu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl