Sonda
Czy według Ciebie inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną jest opłacalna?
Produkt dnia
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
14 999,00 zł
szt.
Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
JUŻ PONAD 3 000 KW mocy naszych elektrowni słonecznych. ZAUFAJ EKSPERTOM i zbuduj z nami swoją instalację.

Witaj :) Za nami już 400 realizacji o mocy ponad 3 MW. Na pewno jest to ważna informacja także dla Ciebie. Chcemy żebyś wiedział, że jesteśmy doświadczoną firmą, która fotowoltaiką zajmuje się od dawna, a dokładniej od 2008 roku.

A CO TY MOŻESZ Z TEGO MIEĆ? Najważniejsze są chyba kwestie ekonomiczne, więc:

- Przede wszystkim wykorzystując panele fotowoltaiczne zaoszczędzisz nawet 100 % rocznie na rachunkach za prąd.
- Po drugie inwestycja w panele fotowoltaiczne zwróci Ci się w około 7-8 lat. Rentowność elektrowni słonecznej wynosi 13-15% rocznie.
- Po trzecie masz w domu prąd całkowicie za darmo, przez wiele lat, nawet z 30 letnią ubezpieczoną gwarancją na panele fotowoltaiczne!

Co jeszcze?
- Twoja elektrownia fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca, więc przyczyniasz się do ochrony środowiska
- Nie musisz kupować akumulatorów, gdyż sieć energetyczna jest Twoim magazynem energii
- Możesz na bieżąco monitorować pracę swojej instalacji on-line

Jesteśmy doświadczoną firmą. W naszych szeregach jest kilka ekip instalatorskich. Każda z nich posiada bogate doświadczenie w montażu paneli słonecznych oraz pomp ciepła, niezbędne uprawnienia elektryczne oraz certyfikaty Urzędu Dozoru Technicznego gwarantujące wysoką jakość prac instalatorskich. Pamiętaj, otrzymujesz nasze wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Budujemy instalacje fotowoltaiczne i grzewcze w całej Polsce. Skontaktuj się z nami a wspólnie dobierzemy panele fotowoltaiczne, inwerter oraz zaprojektujemy i wykonamy Twoją instalację.


ILE PRĄDU WYPRODUKUJE TWOJA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?
ILE PRĄDU WYPRODUKUJE TWOJA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

       Jak wszyscy wiemy, wydajność paneli fotowoltaicznych zależy między innymi od poziomu nasłonecznienia, temperatury i przejrzystości powietrza, pory dnia i roku. W dużej mierze wydajność zależy także od jakości samych paneli fotowoltaicznych, kąta ich nachylenia i strony świata, w którą jest skierowana nasza instalacja fotowoltaiczna

      Najlepszym możliwym kierunkiem nachylenia jest strona południowa, a najbardziej optymalnym kątem nachylenia jest kąt około 35 stopni. Jeśli więc mamy dach skierowany pod kątem 30-40 stopni w stronę południową, możemy przyjąć, że nasza instalacja fotowoltaiczna osiągnie możliwie najlepsze uzyski.

     Statystycznie przyjmuje się, że średnia wydajność pracy instalacji fotowoltaicznych w Polsce w optymalnych warunkach wynosi około 95%. Oznacza to, że każdy 1 KW mocy naszej instalacji wyprodukuje około 950 kwh prądu rocznie. Co jednak wtedy, gdy nasz dach ma nachylenie 20 albo 45 stopni? Co w przypadku, gdy dach nie jest skierowany idealnie na południe lub skierowany jest na wschód i zachód??

     Precyzyjną odpowiedź na te ważne pytania dostarcza powyższa tabela wydajności pracy względem stron świata i kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do analizowania swoich dachów i prognozowania uzysków :)

NOWE PRZEPISY OZE - WNIOSKI
NOWE PRZEPISY OZE - WNIOSKI

Witajcie! Po miesiącach doświadczeń z nowymi przepisami OZE, z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że nowelizacja ustawy OZE z lipca 2016 była bardzo potrzebna. I że faktycznie działa.

1. Uprościła i ujednoliciła zasady rozliczania zielonej energii z pv.
2. Podłączenie mikroinstalacji przebiega szybciej, sprawniej.
3. Likwiduje zbędne raportowanie danych do ZE przez inwestora.
4. Rozliczanie w systemie opustów 0,8 sprawia, że instalacja ma szansę zwrócić się po 7-8 latach.

Co prawda w nowym systemie netmeteringu nie uniknie się opłat stałych, które musimy po prostu płacić bez względu na to czy mamy, czy nie mamy instalacji pv, ale łatwiej jest dopasować moc instalacji do własnego zapotrzebowania na energię elektryczną w taki sposób, aby poza opłatami stałymi zniwelować rachunki za prąd praktycznie do 0,00 zł. W ten sposób, zamiast płacić rachunki za prąd, spłacamy własną inwestycję.

czytaj całość »
Nowelizacja ustawy o OZE z 1 lipca 2016 i nowe przepisy dla prosumentów - WYJAŚNIENIE NOWYCH ZASAD NETMETERINGU
Nowelizacja ustawy o OZE z 1 lipca 2016 i nowe przepisy dla prosumentów - WYJAŚNIENIE NOWYCH ZASAD NETMETERINGU

Nowelizacja ustawy o OZE weszła w życie i... jest całkiem niezła. Rozwiązano i doprecyzowane wiele kwestii, które w poprzednim systemie budziły kontrowersje i działały na niekorzyść właścicieli elektrowni fotowoltaicznych. Ale jest też kilka minusów. Co zatem czeka PROSUMENTÓW w nowym systemie?

Nowa definicja Prosumenta:

Prosument – odbiorca końcowy dokonujący zakupu energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji w celu jej zużycia na potrzeby własne, niezwiązane z wykonywaną działalnością gospodarczą regulowaną ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 584, z późn. zm.2)), zwaną dalej „ustawą o swobodzie działalności gospodarczej”;

Komentarz: definicja Prosumenta oprócz osób fizycznych obejmuje również inne podmioty (np. jednostki publiczne, kościoły i inne), które nie wykonują działalności gospodarczej, lub wykonują działalność, ale instalacja będzie wykorzystana na cele prywatne nie związane z działalnością gospodarczą (np. osoba fizyczna prowadząca działalność montuje instalację w budynku mieszkalnym nie związanym z działalnością gospodarczą). Prosument misi mieć umowę z energetyką w postaci umowy kompleksowej.

czytaj całość »
Inwestycja w panele fotowoltaiczne rentownym sposobem na lokowanie oszczędności

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na zakup zestawu paneli fotowoltaicznych. Jak długo będziemy musieli czekać aż zwróci nam się inwestycja? Czy kiedykolwiek na niej zarobimy? A może lepiej zainwestować pieniądze w zupełnie coś innego?

Poniżej udowadniamy, że inwestycja w fotowoltaikę to w tej chwili jedna z najlepszych możliwych inwestycji. Zwraca się nawet w 8 lat i jest całkowicie bezpieczna.

Obliczymy to na poniższym przykładzie:

Załóżmy, że:
- Zainwestujemy w elektrownię słoneczną trójfazową 6 KW - 30 800 zł brutto
- Roczne zużywamy - 4 500 kilowatogodzin energii elektrycznej (375 kwh miesięcznie)
- Roczna produkcja energii z naszego zestawu paneli słonecznych wynosi - 5 500 kilowatogodzin
- W ciągu dnia zużywamy tylko 35% naszej produkcji, gdyż najczęściej w tygodniu nie ma nas w domu w ciągu dnia. Wtedy prąd jest potrzebny aby zasilić np. lodówkę i sprzęt rtv na tzw. czuwaniu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl