Sonda
Czy według Ciebie inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną jest opłacalna?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Panele fotowoltaiczne DLA DOMU

Zgodnie z ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii dzisiaj każdy z nas może zaopatrzyć się w zestaw paneli fotowoltaicznych i produkować zieloną energię bez potrzeby załatwiania jakichkolwiek pozwoleń. Taką instalację fotowoltaiczną wystarczy jedynie zgłosić do zakładu energetycznego w celu podłączenia jej do sieci. Zgodnie z ustawą dystrybutor energii elektrycznej ma obowiązek włączyć do sieci energetycznej każdą mikroinstalację wytwarzającą zielony prąd.

Dzisiaj już prawie każdy myśli o zakupie paneli fotowoltaicznych oraz o uniezależnieniu się od zewnętrznych dostawców prądu. Zwłaszcza, że ceny energii elektrycznej wzrosły w przeciągu ostatnich dziesięciu lat o 100% i niewątpliwie nadal będą rosły. Aby zbudować własną instalację opartą na panelach fotowoltaicznych:

  • nie ponosisz żadnych kosztów związanych z podłączeniem instalacji do sieci energetycznej
  • nie musisz starać się o uzyskanie jakichkolwiek pozwoleń
  • wystarczy zgłosić taką instalację do Zakładu Energetycznego

W JAKI SPOSÓB DOBRAĆ ODPOWIEDNIĄ MOC ZESTAWU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

Zawsze należy pamiętać aby o dobór mocy jak i pozostałych szczegółów instalacji poprosić firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Jednak najprościej mówiąc przede wszystkim dobrze byłoby najpierw zorientować się jakie rachunki płacimy za prąd. Mając już taką informację, jesteśmy w stanie nawet sami przeliczyć ile kilowatogodzin prądu zużywamy w ciągu całego roku a następnie dopasować moc instalacji do naszego zapotrzebowania.

Przykładowo jeśli płacimy za prąd 200 zł miesięcznie a 1 kwh kosztuje dzisiaj 0,6 zł to łatwo obliczymy, że zużywamy 333,33 kwh miesięcznie czyli 4 000 kwh rocznie. Aby zatem pokryć nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną powinniśmy zastanowić się nad budową instalacji fotowoltaicznej o mocy 4-5 KW.

Kolejną sprawą jest uzyskanie informacji na temat wymiarów dachu, na którym mają zostać zainstalowane panele słoneczne, jeśli planujemy zbudować instalację fotowoltaiczną na dachu. Możemy wtedy mniej więcej oszacować ile sztuk paneli fotowoltaicznych zmieści się na jego powierzchni.

Dla przykładu jeśli obliczymy, że powierzchnia dachu lub jego części, na której chcielibyśmy mieć panele fotowoltaiczne ma wymiary 7m x 5m to jeśli przyjmiemy, że na 1 KW mocy instalacji potrzebujemy 6,4 m2, okaże się, że na naszym dachu zmieści się w sam raz instalacja o mocy 5 KW.

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem paneli fotowoltaicznych skontaktuj się z nami:

Skorzystaj z: formularza kontaktowego
Wyślij email: pgreen@pgreen.com.pl
Zadzwoń: do oddziału w swoim województwie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl