Sonda
Czy według Ciebie inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną jest opłacalna?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
Elektrownia fotowoltaiczna 3 KW
14 999,00 zł
szt.
Częste pytania

Poniżej znajdują się przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące paneli fotowoltaicznych oraz kompletnych zestawów elektrowni fotowoltaicznych.

Kliknij na interesującym Ciebie pytaniu:

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

 

Oczywiście warto. Fotowoltaika to przyszłość. Taka inwestycja pozwoli Ci częściowo a może nawet całkowicie uniezależnić się od tradycyjnych źródeł elektryczności. Technologia zamiany energii słonecznej na elektryczną jest już na tyle efektywna, że warto w nią inwestować. Idą za tym wymierne korzyści. To, co kiedyś było marzeniem i wizją ludzkości obecnie przekuło się w rzeczywistość. Wreszcie możemy myśleć o energooszczędności w aspekcie realnym. Dzisiaj ceny paneli słonecznych fotowoltaicznych są na tyle atrakcyjne, że wiele osób na całym świecie inwestuje w tę branżę także w celach zarobkowych.

 


 

Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne jest opłacalna?

 

Oczywiście, że tak. Taka inwestycja zwróci się w okresie do 10 lat. A później... już tylko korzystasz z darmowej energii. Przeprowadźmy prostą kalkulację.

Załóżmy, że zamierzasz zbudować instalację z systemem paneli słonecznych o mocy 5 KW za kwotę 25 000 zł brutto. Taka elektrownia fotowoltaiczna wyprodukuje około 4 700 - 5 000 kilowatogodzin rocznie. Dzisiaj płacisz za prąd około 0,58 zł za 1 kWh. Oznacza to, że mając własną elektrownię 5 KW zaoszczędzisz około 2 500 zł rocznie. A jeśli wliczysz w to sprzedaż nadwyżek prądu, które wyprodukuje Twoja elektrownia słoneczna, do sieci energetycznej (dzisiaj po cenie 0,65zł za 1 kWh), to łatwo zauważysz, że zwrot z inwestycji skróci się jeszcze bardziej.

 


 

Ile czasu minie od zakupu do uruchomienia elektrowni fotowoltaicznej u mnie w domu?

 

Czas realizacji zamówienia to około 2 tygodnie. Natychmiast po złożeniu przez Ciebie zamówienia, umówimy się z Tobą na tzw. wizję lokalną. Przyjedziemy do Ciebie i znajdziemy najlepsze miejsce dla montażu paneli słonecznych po to, aby budowana instalacja fotowoltaiczna produkowała maksymalnie dużo energii elektrycznej. Od tego momentu w ciągu 2 tygodni uruchomimy u Ciebie gotową instalację.

 


 

Jaki jest koszt montażu elektrowni fotowoltaicznej?

 

0 zł :) Nie zapłacisz ani grosza za montaż i za dostawę paneli fotowoltaicznych do Twojego domu. Aha, i zapomniałbym dodać, załatwimy za Ciebie całą procedurę podłączenia Twojej elektrowni fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Bez opłat, bo dokładamy wszelkich starań aby jak najbardziej obniżać koszty inwestycji w zestawy paneli słonecznych.

 


 

Skąd macie tak niskie ceny elektrowni słonecznych?

 

Na tak niskie ceny naszych elektrowni słonecznychskłada się kilka bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze nie współpracujemy z hurtownikami. Zaopatrujemy się bezpośrednio u producentów paneli fotowoltaicznych i inwerterów po dużo niższych cenach niż w hurtowniach. Po drugie, unikamy niepotrzebnych kosztów i wiele spraw załatwiamy bez pośredników. Te wszystkie aspekty naszej działalności sprawiają, że możemy zaproponować Ci instalację fotowoltaiczną po tak niskiej cenie.

 


 

Czy panele fotowoltaiczne objęte są gwarancją?

 

Tak. Panele fotowoltaiczne, które stosujemy spełniają wszystkie europejskie normy i objęte są 25 lub nawet 30 letnią gwarancją producenta. Natomiast żywotność paneli słonecznych jest znacznie dłuższa i po okresie gwarancyjnym będą one pracować dla nas jeszcze przez wiele lat.

 


 

Jak dobrać panele fotowoltaiczne do swoich potrzeb?

 

Aby dopasować moc paneli słonecznych do swoich potrzeb, zorientuj się ile (w kWh) prądu zużywasz miesięcznie. Ta wartość jest podana na każdym rachunku. Przyjmuje się, że w Polsce przeciętne zużycie prądu dla gospodarstwa domowego wynosi 300-350 kWh miesięcznie. To daje nam 4 200 kWh rocznie i oznacza, że najlepszą rekomendowaną elektrownią fotowoltaiczną będzie tutaj instalacja o mocy 5 KW. Pokryje ona roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną a nadwyżki, które wyprodukuje sprzedamy do sieci energetycznej.

 


 

Czy montujecie inwertery markowych firm takich jak Fronius czy SMA?

 

Jeżeli zdecydujesz się na inwerter uznanej marki, to oczywiście dostarczymy go i zamontujemy. Musisz jednak wiedzieć, że mamy w ofercie inwertery znacznie tańsze a jakością dorównujące tym markowym urządzeniom. Czasami nie warto więc przepłacać.

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl